Товариство Захисту Ведмедів

Зоозахисники привезли з Британії до Вірменії стоматолога, щоб полікувати зуби врятованому з неволі ведмедя

Стоматолог Підлогу Кассар, який більше звик до прийому та лікування сімей у своєму приватному кабінеті на головній вулиці в Чичестері, прилетів на літаку в Єреван, щоб зайнятися «зубними проблемами» бурого ведмедя Генерала.

Більшість щоденних візитів до стоматолога у Великобританії займає близько 25 хвилин, а для знеболювання ясен необхідна ін’єкція 2 мл Генералу потрібно було щось набагато більш сильне – процедура видалення 4 зубів і лікування абсцесу зайняла 4 години, тому ведмідь отримав коктейль із сильних транквілізаторів для анестезії.

«Це трохи відрізняється від мого звичайного прийому в 9:30 ранку. Але немає нічого нормального з екзотичними тваринами. Це було важко, але він одужав і тепер вільний від болісної болю, від якої, мабуть, страждав», – сказав допомагав команді ветеринарів з британської благодійної організації International Animal Rescue доктор Кассар.

У Єревані докторові асистувала його медсестра Шарлотта Каллавей-Голдстоун. «Ми використовували стандартне стоматологічне обладнання з деяким додатковим ветеринарним набором, але команді довелося докласти чимало зусиль, щоб видалити зуби, тому що у ведмедів набагато більш жорстка кісткова структура. Ми надали йому таку?? ж допомогу, як і всім пацієнтам», – розповіла Шарлотта.

Додамо, що бурому ведмедю Генералу – 19 років, він був врятований IAR із приватного зоопарку, який містився колишнім вірменським генералом і політиком.

Джерело

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

gtag('config', 'UA-85272407-14');