Товариство Захисту Ведмедів

З чого все почалося…

Коли майбутні засновники Громадської Організації » Товариство Захисту Ведмедів» побачили  цю новину, вони ще не здогадувалися, що наступні роки вони будуть займатися захистом ведмедів, збереженням та відновленням популяції їх в Україні, але новина про Потапа у Луганську, дала зрозуміти, що ми повинні допомогти цьому та іншим ведмедям, бо умови у деяких з них просто нелюдські, а популяція в Україні на межі знищення…

Але історія Потапа у ЗМІ почалася ще трохи раніше : це почалося з 19 квітня 2011 року, в народну службу порятунку 101 надійшло повідомлення про те, що в Кам’янобрідському районі на території Луганської обласної дитячої громадської організації БАРС зірвався з ланцюга і поранив жінку ведмідь.

Луганське територіальне відділення мисливського собаківництва КСУ, звідки втік ведмедик, і організація «Барс» розташовані на одній території. Звільнившись якимось чином від нашийника, ведмідь вибрався з клітки і пішов освоювати місцевість. Так він забрів на перший поверх кінної школи при організації «Барс». У той же самий час постійна відвідувачка кінної школи Антоніна Василівна переодяглася і вийшла з роздягальні. І застигла в шоку від того, що прямо на неї біжить справжній бурий ведмідь. Хижий звір напав на жінку і підім’яв її під себе. Разом зі звіром Антоніна Василівна викотилася на вулицю.

Невідомо, залишилася б вона жива, якби не конюх Олександр, який помітив ведмедя. Спочатку він не побачив під ним жінку. Він схопив колоду і спробував напоумити ведмедя. Але той навіть не звернув на це уваги. Коли молода людина помітила, що ведмідь напав на людину, не роздумуючи ні секунди, голими руками він схопив звіра за вуха і став відтягати його від закривавленої жінки. Ведмідь вкусив його за руку. На щастя, потім увагу хижака привернув пробігав повз фазан, за яким він погнався і, таким чином, потрапив в клітку.
Антоніна Василівна госпіталізована в лікарню. У неї на тілі безліч укусів, перелом щиколотки, поєднана травма голови.
Голова організації мисливського собаківництва Василь Голіков розповідає, що вони придбали ведмежа в листопаді. Його привезли із Сімферополя. Це було миле й добродушна тварина. Зараз йому більше як рік. Всі документи, що дозволяють тримати диких тварин, в порядку. Виконуються всі вимоги ветеринарної служби. Тваринам вчасно робляться необхідні щеплення та вакцини.

Василь Голіков також розповів, що з ведмежам організація не розлучиться. Для винуватця події майже готове нове житло — викопаний барліг і його чекає нова комфортабельна клітина.

Зараз у цій події розбираються слідчі органи.

У лютому 2012 року, Потап вмирає в клітці. Його господар лікувати або продавати нещасного звіра відмовляється. Потап потрібен бізнесменові для того, щоб натаскувати мисливських собак.

Журналісти всеукраїнських телеканалів вирушили в Луганське відділення мисливського собаківництва КСУ (саме там знаходиться ведмедик), щоб перевірити, в хороших чи умовах живе ведмідь. Закінчився похід сумно — камера телеканалу 1 + 1 розбита.

 

ukrainian bear rescue

22 Лютого 2012 року, Суд прийняв рішення відібрати ведмедя Потапа у його господаря. ро Повідомили в прес-службі Мінприроди з посиланням на Державну екологічну інспекцію в Луганській області. «22 лютого Кам’янобрідський районний суд Луганська ухвалив голови Луганської міської організації Всеукраїнської громадської організації« Кінологічна спілка України »(президента обласної громадської організації національно-патріотичного клубу« Барс ») Василя ГОЛІКОВА залучити до адміністративної відповідальності за ст. 88-1 ч.3 КУпАП, а ведмедя Потапа — конфіскувати », — йдеться в повідомленні.
Рішення прийнято за підсумками засідання, на якому розглянуті матеріали Інспекції щодо порушення «Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах», які були допущені В.ГОЛІКОВИМ. Під час судового засідання В.ГОЛІКОВ повністю визнав свою провину в порушенні умов утримання ведмедя, а також попросив сприяти відправленню ведмедя до реабілітаційного центру бурих ведмедів «Синевир» (Закарпатська область). Про здоров’я ведмедя нині опікуються фахівці Луганської міської державної лікарні ветеринарної медицини. Вони повідомили, що стан Потапа задовільний, він нормально приймає їжу і воду і готовий до подорожі.
Транспортування тварини можлива при дотриманні спеціальних правил, з використанням спеціального транспорту і в супроводі ветеринара. Як повідомляв УНІАН, 15 лютого група журналістів увійшла на територію, де розміщується громадська організація «Територіальне відділення мисливського собаківництва КСУ», з метою перевірити інформацію про жорстоке поводження з ведмедем Потапом. Виявилося, що тварина знаходиться в жахливому стані: залізний ошийник вріс в шию, розірвавши шерсть і завдаючи йому біль. Власник ведмедя, голова громадської організації, вийшов до журналістів і напав на оператор телеканалу «1 + 1», вдарив його камеру. Журналісти викликали міліцію. Матеріали щодо інциденту передані в прокуратуру Кам’янобрідського району Луганська для порушення кримінальної справи за фактом перешкоджання діяльності журналістів і жорстокого поводження з твариною.
По розпорядженню головного ветеринарного лікаря області Миколи МАРТИНЕНКА на територію громадської організації приїхали ветеринари. Ведмедеві зробили наркоз і зняли залізний ошийник, а також почали лікувати рани на шиї. 17 лютого по дорученню міністра екології та природних ресурсів України Миколи ЗЛОЧЕВСЬКОГО Державна екологічна інспекція провела перевірку повідомлення про жорстоке поводження з ведмедем.
Переїзд ведмедя пройшов нормально. Потап переніс його добре, в дорозі їв і пив.
— Правда, він трохи поламав нам клітку: відірвав дошку від статі і всю дорогу нею грався, — розповів ветеринар центру реабілітації ведмедів «Синевир» Михайло Маслай.
І ось нарешті все скінчилося, Потам знову у своєму майже природному середовищі.
Власника тварини засудили на 85 гривень. КСУ виніс вирок Василю Голикову за жорстке поводження з тваринами. Взагалі, ця історія закінчилася добре для бурого, але таких як Потап в Україні близько 200 шт., вони знаходяться в ресторанах, пересувних цирках, міні зоопарках, дачах ,мисливських організаціях…

захист ведмедів

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

gtag('config', 'UA-85272407-14');