Товариство Захисту Ведмедів

Регіональний ландшафтний парк «Надсянський»

Регіональний ландшафтний парк «Надсянський» – один із куточків збереження рослинного світу низькогірської частини Карпат та карпатської річки Сян. РЛП «Надсянський» має міжнародне значення, адже знаходиться на кордоні з Польщею і межує з двома польськими парками: Бещадським Парком Народовим та регіональним ландшафтним парком «Долина Сяну». РЛП «Надсянський» входить до міжнародного резервату біосфери «Східні Карпати».

Територія парку охоплює дві цілком різні частини: у віддаленій і недоступній долині р. Сян практично відсутні людські поселення, тоді як інша, щільно заселена долина характеризується багатством культурної спадщини та збереженими формами традиційного землекористування.

Населення РЛП «Надсянський» нараховує 9 000 мешканців у 8 селах, на території яких локалізовані численні пам’ятки культурної та історичної спадщини. Ліси та лісопокриті землі займають 51,6 %, сільськогосподарські землі — 42,9 % площі парку. П’ять природних комплексів, у яких охороняються умовно корінні букові, ялицево-букові та зелено-вільхові деревостани, включені до складу заповідного ядра біосферного резервату в РЛП «Надсянський».

На території РЛП «Надсянський» дуже сприятливий клімат для відпочинку і для наукових досліджень. Тут прекрасні краєвиди гір гармонують із своєрідною архітектурою лемків та бойків.

З хижих ссавців на території РЛПН виявлено 11 видів. Найбільший з них – бурий ведмідь Ursus arctos, що поширений у Євразії, північній частині Північної Америки. В Україні осередком його поширення є Карпати. Тримається в гірських лісах і на зрубах з малиною та ожиною, на ділянках з густим рослинним покривом, де може ховатися протягом дня. Здійснює сезонні вертикальні переміщення. Восени ведмідь будує барліг, у якому залягає в сплячку на зимовий період.

Офіційний сайт

https://uk.wikipedia.org

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

gtag('config', 'UA-85272407-14');