Товариство Захисту Ведмедів

Побачили в неволі ведмедя, рись або інші червонокнижні види?

Фото з сайту: viemagazine.com

Як діяти — читайте в покроковій інструкції.

Ведмідь — зникаючий вид. В Україні у дикій природі їх збереглося близько 200 особин. Ми вважаємо, що найкраще місце для ведмедя та інших диких звірів — на волі. Якщо ви стали свідками незаконного і не належного утримання ведмедя, рисі чи інших червонокнижних видів — не залишайтесь байдужими.

  1. Спитайте у власників про походження тварини, чи мають вони документи, які підтверджують, що воно легальне , попросіть їх показати. Це, зокрема, (1) документ, що підтверджує походження тварини у неволі або (2) дозвіл на вилучення тварини з дикої природи (його видає Міністерство екології)  або (3) сертифікат/дозвіл CITES (Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення), який підтверджує, що тварину завезли в Україну легально. Якщо власники відмовляються такі документи показати, скоріш за все ведмедь став власністю незаконно.2. Оцініть умови перебування тварини — Законодавство передбачає ряд вимог для їхнього утримання. Наприклад, для одного ведмедя мінімальна площа вольєру повинна бути понад 30 м. В., висотою понад 3 метри.

    3. Якщо власники відмовляються інформувати й показувати документи про походження або ж умови утримання тварини не відповідають нормам, — фіксуйте побачене на камеру чи диктофон. Фото, відео чи аудіозаписи можна потім використати як докази.

    4. Зверніться в Державну екоінспекцію в області, де знаходиться тварина або на гарячу лінію ДЕІ. Напишіть заяву з клопотанням провести позапланову перевірку місця, де утримується ведмідь. Обов’язково вкажіть повну назву та адресу закладу. Також, додайте докази. Ви маєте право попросити долучити вас до офіційної перевірки разом з Держекоінспекцією.

    Більше детально ознайомитися з наказом Мінприроди, який описує Порядок утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах можна тут: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1384-10

Телефонуйте або пишіть в редакцію ГО » Товариство Захисту Ведмедів»

Джерело: wwf.panda.org

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

gtag('config', 'UA-85272407-14');