Товариство Захисту Ведмедів

Центр реабілітації ведмедів у Галицькому національному природному парку.

«Порятунок української популяції бурого ведмедя в неволі. Покращення умов утримання»
Проект під такою назвою був  закріплений угодою між ГЕО «Еко-Галич» та німецькою неприбутковою організацією з благополуччя тварин Welttierschutzgesellschaft e.V (скороч. WTG). Більше про організацію та проект – на офіційному сайті.
«Порятунок української популяції бурого ведмедя в неволі. Покращення умов утримання»
Це вже третій проект, укладений між нашими організаціями, з метою забезпечення благополуччя бурих ведмедів (кер. “ведмежих” проектів ГЕО “Еко-Галич”– Іванна Кудіна, керівник ГЕО “Еко-Галич” — Володимир Бучко). Два попередні були успішно реалізовані впродовж останніх двох років, а саме:
1. Завершення будівництва першого сектору ведмежого вольєру площею 2500 кв.м в Центрі реабілітації диких тварин Галицького НПП. В рамках цього проекту було профінансоване будівництво басейну, облаштування електроогорожі та частково сплачено підземну частину огорожі вольєру. Нагадаємо, що 2015 року ГЕО «Еко-Галич» розпочинає амбітний проект з будівництва природного вольєру для родини бурих ведмедів з Херсона, які потребували негайного порятунку. Державного фінансування не було передбачено, тому реалізовувався проект виключно завдячуючи допомозі простих небайдужих донорів з усього світу, які вірили та підтримували. Дякуємо кожному! (Більше – за посиланням). Одночасно з тим велась велика дискредитаційна компанія під керівництвом «ведмежої мафії», що намагалась заблокувати реалізацію проекту з першого до самого останнього дня. Спільна синергія допомогла подолати всі перепони на нашому шляху, і рішення про транспортування нарешті було затверджене на найвищому державному рівні.

Перший сектор ведмежого вольєру в ЦРДТ Галицького НПП Фото Іванни Кудіної
2. Транспортування ведмедів з Херсона до Галицького НПП. Це був другий успішно реалізований спільний проект за фінансування WTG. 28-29 вересня 2017 року ведмеді подолали відстань у 800км. Даніела Шрюдде, представниця організації WTG, відвідала Україну та приєдналась до подорожі. Звісно, цей проект був лише черговим етапом на шляху порятунку українських ведмедів.

Перед відправкою ведмедів з Херсона Фото Ксюши Воробей

Даніела Шрюдде та Михайло Маслей Фото Богдана Крістела (WTG)
Логічним етапом став наш третій проект, яким ми займаємось тепер. В рамках проекту планується побудова другого суміжного сектору для родини бурих ведмедів з Херсона на площі 20000 кв.м (2 га), що прирівнюється 4 футбольним полям (!) в ЦРДТ Галицького НПП, який буде відповідати найвищим європейським стандартам умов утримання бурого ведмедя в напіввільних умовах, з урахуванням індивідуальних, біологічних та видових потреб.

Мир досліджує свої іграшки Фото Володимира Бурдяка
Не дивлячись на той факт, що ведмідь бурий в Україні знаходиться під особливою охороною міжнародних інститутів та держави як зникаючий вид, занесений до Червоної книги України, він залишається незахищеним з боку держави від свавілля утримувачів — через відсутність чітких підзаконних актів. Прописані в наказі 429 норми утримання бурого ведмедя в Україні дуже низькі та не задовольняють біологічним, видовим та індивідуальним потребам. Держава не має чітких реєстрів власників та тварин, ненормованими залишаються питання видачі дозволів, чим зловживають недобросовісні власники; система контролюючих екологічних служб зруйнована. Ми сподіваємось, що своїм прикладом покажемо, яким має бути житло у тварин, що не по своїй волі стали залежними від людини. Ми маємо виправити свої помилки та навчитись бачити в диких тваринах вищих гармонійних створінь, які можуть пережити будь-які природні умови. Єдине, перед чим вони залишаються беззахисними – це людина, яка не зупиняється ні перед чим у своїх завищених егоїстичних потребах.

Родина ведмедів в Херсоні, до перевезення до Галицького НПП
Сотні ведмедів, які утримуються у неволі, потребують негайного покращення умов свого існування. Десятки ведмедів народжується в неволі щороку та стають жертвами ділків по всій країні: від народження їх відлучаються від матерів, ламають волю та примушують до неприродної поведінки, на потіху невимогливої публіки в цирках та ін.розважальних закладах. Після використання в цирках, коли ведмідь дорослішає та стає неконтрольованим, його збувають до притравлі, де на нього натаскують мисливських собак, або вбивають на шкуру та органи, або закривають у невеличких клітках неліцензійних “зоокутків” та використовують для розмноження. Разом з німецькими партнерами з WTG ми хочемо докорінно змінити цю ситуацію і зробити все можливе для системного покращення долі бурих ведмедів, яких утримують в неволі в Україні. Детальніше про це – на наступних етапах.

Офіційна сторінка Facebook

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

gtag('config', 'UA-85272407-14');