Товариство Захисту Ведмедів

Пропонуємо ознайомитися з найцікавішими фактами про дивовижних тварин — ведмедів.

1. Ведмеді — це відносно молоде сімейство тварин, з’явилися вони приблизно 5-6 мільйонів років тому.

2. Всі види ведмедів неймовірно розумні. Ці тварини дуже допитливі, завжди намагаються досліджувати нові і незвичайні об’єкти, володіють дуже хорошою пам’яттю. Так наприклад, багато мисливців і спостерігачі стверджують, що ведмеді підкидають каміння і палиці в капкани, щоб їх знешкодити і отримати приманку; часто заплутують сліди, ходячи задом в перед і колами. Бурі ведмеді на пам’ять знають всі в своїй околиці галявини з ягодами, фруктами і грибами, і знають коли вони дозріють …

3. Сімейство складається з 8 різних видів. 4 види мешкає в Південній півкулі, і 4 в Північному.

4. Найближчі родичі ведмедів — собаки, вовки та лисиці.

5. Найбільший ведмідь — полярний. Вага дорослого самця сягає 500 кг. Однак ведмідь, що жив 30 000 років тому на території Північної Америки був майже вдвічі більшими.

6. Ведмедів прийнято вважати клишоногість, але це зовсім не так. Вся справа в їх незвичайної ходи: ведмеді одночасно спираються на дві ліві лапи або на дві праві, ось і створюється враження, ніби тварина перевалюється з одного боку на іншу.

7. У всіх ведмедів два шари шерсті. Перший шар короткий і щільний, служить він для утримання тепла. Другий — довгий і рідкісний, призначений для захисту від води.

8. Найдовші кігті у самого маленького представника сімейства — малайського ведмедя, — до 10 см в довжину. У нього ж і самий довгий язик — 25 см.

9. У панди 6 пальців, вірніше 5 повноцінних пальців і один допоміжний для лазіння по деревах.

10. Незважаючи на всю свою повільність і незграбність, ведмеді мають дуже хорошу реакцію і можуть дуже швидко бігати. На коротких дистанціях «клишоногі» можуть розвивати швидкість в 55 км / год, це на 20 км / ч більше, ніж показник фізично підготовленого чоловіки.

11. Ведмеді живуть в лісах, наприклад бурі, грізлі, малайські, вміють лазити по деревах. Правда висоту охоче підкорюють тільки молоді особини.

12. Всі ведмеді, крім білого і панди впадають в зимову сплячку. Під час сплячки тварина втрачає від 30 до 50% маси тіла.

13. Тільки полярні ведмеді вживають в їжу одне лише м’ясо, інші види є практично всеїдними.

14. Полярний ведмідь за один раз може з’їсти 70 кг м’яса, а панда до 22 кг бамбука.

15. Під білим хутром полярного ведмедя перебуває чорна шкіра.

16. Білі ведмеді хороші плавці, дистанції в кілька десятків кілометрів для них зовсім не проблема. Більш того, подібно пінгвінам вони здатні з великою швидкістю вистрибувати з води на відстані до 2,5 метрів.

17. Ведмеді бачать майже настільки ж добре як і люди. Але слух і нюх у них розвинені в рази краще, ніж у нас. Бурий ведмідь, наприклад, здатний понюхати мед за 8-9 км або за 5 км почути Жужанна бджіл, а білий ведмідь здатний розрізнити запах тюленя за 32 км або почути як той пливе під метровим шаром льоду на відстані 1 км.

18. Не секрет, що ведмеді можуть прямо ходити на задніх лапах. Але мало хто знає, що при ходьбі ведмеді повністю ставлять стопу на землю. Крім ведмедя так ходити може тільки людина.

19. Енергетична цінність ведмежого молока як мінімум в 4 рази вище коров’ячого.

20. Слово «bear» з’явилося ще в стародавній Англії, означає воно «яскраво-коричневий»

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

gtag('config', 'UA-85272407-14');