Товариство Захисту Ведмедів

Перший реабілітаційний центр для бурих ведмедів відкрився 13 листопада 2011 року.

 

Найбільший в Європі, закарпатський, реабілітаційний центр для бурих ведмедів, відкрився в Україні, повідомив міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський. В урочистому відкритті центру у вівторок, 13 грудня, взяли участь також керівник Закарпаття Олександр Ледида, директор департаменту природно-заповідної справи Віктор Канцурака, керівник Міжгірщини Василь Щур.

Спочатку центр мав двох чотириногих пацієнтів. До нових умов життя тут звикали семирічний самець і трирічна самка. Ведмедицю привезли аж з Харкова — не піддається дресируванню, вона стала не потрібною місцевому цирку. А 300-кілограмовий самець жив на Рахівщині, в приватному господарстві. Його майже ніколи не випускали з кількаметрової клітки.

— Ведмеді довго навіть з клітки боялися виходити, — згадує про перші дні життя клишоногих в центрі його керівник Ярослав Бундзяк. — Нам їх рибою доводилося виманювати. Але вже по-трохи освоюються, звикають до природних умов життя.

А умови життя в реабілітаційному центрі для бурих ведмедів навіть краще природних. Для чотирилапих мешканців тут облаштували барлоги, водойми, висадили кущі з ягодами. Щоденний раціон одного ведмедя становить 18 кг добірних фруктів, овочів, риби.

Після перерізання символічної стрічки високі гості виконали ще одну почесну місію — випустили одного з ведмедів з клітки. Микола Злочевський разом з Олександром Ледидою власноруч, — за допомогою спеціального механізму, — відкрили клітку, де кілька днів жив семирічний бурий ведмідь. Клишоногий із задоволенням змінив місце проживання — тепер, більшість часу він буде проводити в зручному вольєрі. А згодом зможе сам вибрати собі квартиру в будь-якому місці на території 12-гектарної реабілітаційного центру.

— Ніхто не вірив, що нам вдасться реалізувати такий амбітний проект всього за кілька місяців, — розповів Микола Злочевський. — Але за підтримки керівництва держави було виділено 2,4 млн. Грн. для облаштування центру, і сьогодні ми вже маємо перших вихованців. Звичайно, роботи по вдосконаленню території продовжаться і далі, але можу запевнити: умови життя тутешніх тварин є і будуть залишатися кращими.

— Переконаний, реабілітаційний центр для бурих ведмедів стане туристичною меккою. До того ж, поруч знаходиться відоме закарпатське озеро Синевир. А завдяки розвитку потужної інфраструктури, ми зможемо не тільки збільшити кількість туристів, але і здивувати їх європейськими стандартами обслуговування, — зазначив керівник області Олександр Ледида.

Унікальним українським проектом зацікавилися і міжнародні природоохоронні організації.

— Україна може пишатися таким проектом, — зазначив президент міжнародної організації із захисту тварин «Чотири лапи» Амір Халіл. — Наша організація обов’язково буде долучатися до роботи центру. Готові взяти на себе витрати з транспортування ведмедів, їх лікування та харчування.

Відразу після відкриття реабілітаційного центру Олександр Ледида та Амір Халіл підписали меморандум про співробітництво між Закарпатською областю і організацією «Чотири Лапи Інтернешнл».

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

gtag('config', 'UA-85272407-14');