Товариство Захисту Ведмедів

Дика дружба вовка і ведмедя.

У природі навіть дружба між такими різними тваринами, як бурий ведмідь і сірий вовк, що є споконвічними потенційними суперниками, теж можлива.

Ці знімки вдалося зробити відомому фінському фотографу дикої природи Лассі Раутіайнену (Lassi Rautiainen) десь у лісових нетрях Північної Фінляндії. Він став свідком незвичайної дружби між молодим бурим ведмедем і вовчицею. 56 — річний фотограф протягом десяти днів спостерігав, як двоє найвідоміших хижаків, які є потенційними конкурентами і навіть ворогами в умовах дикої природи, влаштовували кожен вечір «романтичні вечері», ділячись, спійманою здобиччю один з одним.

Молодий, але досить великий ведмідь і вовчиця створили незвичайний союз. За словами Лассі Раутіайнен, швидше за все це сталося по молодості тварин, через те, що у них не було достатнього досвіду в полюванні. А об’єднавши спільні зусилля, молодим хижакам вдалося вижити в суворих умовах дикого середовища.

 

Дика дружба сірого вовка і ведмедя

 

— Ніхто не може знати точно, чому це відбулося. Я думаю, що, на момент зустрічі ведмідь і вовчиця були ще дуже молоді і не впевнені в собі і не знали, як вижити поодинці.

 

Дика дружба сірого вовка і ведмедя

 

— Вони змогли підтримати один одного в особливо важкі моменти свого життя. Ставши одного разу друзями по нещастю, хижаки так і залишилися разом. Удвох значно легше знайти собі прожиток і вижити в суворому для них світі, — каже фотограф.

 

Дика дружба сірого вовка і ведмедя

 

— Мені здається, що вони відчувають себе дуже комфортно поруч один з одним. Протягом 10 днів, яких я спостерігав за ними, вони зустрічалися і проводили спільну вечерю. Їх зустрічі тривали з 8 вечора до 4 ранку.

 

— Коли я став спостерігати за настільки незвичайною парою і за їх співпрацею, мені захотілося показати світові, що й таке можливе в природі, — пояснює пан Раутіайнен. Можливо, це послужить хорошим позитивним прикладом для багатьох людей.

 

Дика дружба сірого вовка і ведмедя

 

— Уже пізніше я побачив, як ця вовчиця була прийнята в «ведмежий клуб » на рівних правах з ведмедями. Мабуть її клишоногий друг визнав можливим таке знайомство …

 

Дика дружба сірого вовка і ведмедя

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

gtag('config', 'UA-85272407-14');