Товариство Захисту Ведмедів

Вижницький національний природний парк

 

Цілеспрямоване фауністичне обстеження території Вижницького та Берегометського лісництв колишнього Берегометського лісокомбінату розпочато у 1991 році з метою створення на Буковині національного парку під час експедицій співробітників Міжвідомчої комплексної лабораторії наукових основ заповідної справи НАН України та Мінприроди України (керівник — д.б.н. Т.Л.Андрієнко) та деяких інших наукових установ, які здійснювались з 30 липня по 5 серпня 1991 р. та з 9 по 21 червня 1992 р.

Необхідно зауважити, що за вказаний час, а також при проведенні обстежень у наступні 1994 і 1994 роки, проводилося більш детальне вивчення лише наземних хребетних тварин, характеристику сучасного стану яких подано нижче (клас Риби з хребетних, а також всі таксони безхребетних тварин потребують спеціальних досліджень значною кількістю ”вузькопрофесійних’’ спеціалістів, і це справа не одного чи декількох років, а більш тривалого часу).

Отже, на основі узагальнення польових досліджень зібраних за всі роки, фауна національного природного парку очевидно налічує 3000 видів, з них хребетні тварини — 383 види (84,8% від їх загальної кількості в Карпатах), які належать до 156 родів, 74 родин, 30 рядів і 14 класів. Клас птахи представлений 141 видом, ссавці – 52 видами, кісткові риби – 20 видами, земноводні – 12 видами, плазуни – 7 видами, міноги – 1 видом, вищі раки — 1 видом, п’явки — 1 видом, двостулковы молюски — 1 видом, черевоногы молюски — 3 видами, гідроїдні — 1 видом, клас волосові — 1 видом, комахи — 76 видами, павукоподібні — 66 видами.

На території парку виявлено 81 вид представників тваринного світу занесених до Червоної книги України, 20 видів внесених до Європейського червоного списку, 21 вид – до Червоного списку МСОП, 188 видів – до Бернської конвенції, 48 видів – до Боннської конвенції, 26 видів – до Вашингтонської конвенції, а також 82 види які потребують охорони на регіональному рівні. У межах НПП «Вижницький» встановлене перебування 45 видів птахів загальноєвропейської природоохоронної значимості, а також ендемічних 3 і реліктових 12 видів,.

Більшість наземних хребетних — типові представники широколистяних та мішаних лісів Європи, переважно балканської фауни (лелека білий, підорлик малий, голуб-синяк, вовчок, соня горішникова, соня лісова, кіт лісовий та інші). Незначною є кількість видів середземноморського походження (саламандра плямиста, квакша звичайна, полоз ескулапів та інші), а також дуже мало типових гірських (кумка гірська, гірський щеврик, гірська плиска, звичайна оляпка та інші) та бореальних (глухар, рябчик, волохатий сич, довгохвоста сова, ведмідь бурий, рись та інші) фауністичних елементів.

Офіційний сайт

https://uk.wikipedia.org

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

gtag('config', 'UA-85272407-14');