Товариство Захисту Ведмедів

ВЕДМЕДЯМ – ВІДКРИТІ КОРДОНИ

 

У Європі (не рахуючи Росії) життєздатні популяції ведмедя збереглися тільки на Балканах, у Скандинавії та у Карпатах. В Іспанії, Італії та Франції цей вид практично зник. Щодо України, то колись бурий ведмідь був поширений по всій території, а зараз залишився тільки в карпатській частині. Тут його чисельність становить приблизно 250 особин. Основною причиною скорочення ареалу (території поширення) ведмедя в Україні є винищення його людиною. На відміну від інших хижих ссавців, ведмідь живиться переважно рослинною їжею, яка складає близько 70% його раціону. Проблему нестачі кормів у зимовий період тварина вирішує тим, що залягає на зиму в барліг. Для свого проживання цей звір потребує великих площ природних угідь. Індивідуальна ділянка однієї особини може мати площу від 500 до 2000 га,залежно від наявної кількості кормів.

Саме на збереження цього виду та покращення якості середовища його проживання в межах українсько-румунської прикордонної території і безперешкодної міграції між Українськими та Румунськими Карпатами спрямовано новий проект “Відкриті кордони для ведмедів між Українськими та Румунськими Карпатами”, який реалізовується Рахівською районною громадською організацією “РахівЕкоТур” та Мармароським відділенням WWF-Румунія (румунський офіс Всесвітнього фонду дикої природи WWF). Проект здійснюється в рамках Програми транскордонного співробітництва ENPI CBC Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 рр.

Завданням проекту є збереження біологічного різноманіття в межах колишнього повіту Марамуреш (історичний румунсько-український регіон Карпат; зараз – Рахівський і Тячівський райони Закарпаття, Україна, та повіт Марамуреш, Румунія – авт.) та забезпечення взаємозв’язку в межах Карпатських гір шляхом скорочення ризику фраґментації оселищ, відновлення екологічних коридорів для ведмедів, як ключового біологічного виду, а також через забезпечення відповідального використання природних ресурсів.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

gtag('config', 'UA-85272407-14');